Vacker stugvy i ett 3D format! skulpterad i lera! - Denna annons är avslutad
| Se säljarens övriga auktioner |
| Same från 1953 - Lycksele |
65 SEK (0)
|
24 minuter |
| Egyptisk vägg relif i gips av Nefertiti |
50 SEK (0)
|
1 tim 49 min |
| Boråsknalle ! |
50 SEK (2)
|
2 tim 4 min |
| Gudinna |
20 SEK (0)
|
2 tim 14 min |
| Se fler objekt i kategorin Skulpturer |
Vacker stugvy i ett 3D format! skulpterad i lera!
Besök: 35
| Utropspris: | 49 kr |
| Antal bud: | Inga bud lagda |
| Starttid: | 29 jun 15:57 |
| Sluttid: | Avslutad (9 jul 15:57) |
| Frakt: | Ej angivet |


| M00a(20) |
Medlem sedan: 2008-01-24 |
| Ort: Knivsta, Sverige (visa karta) |
Ställ en fråga till säljaren |
Säljarens övriga auktioner |
Se säljarens omdömen |


Avslutad auktion
Detta är en vacker stugvy som jag kallar den! Som jag precis gjort klart! Den finns därför inte med på min hemsida! Det är en liten stuga med väldigt sköna detaljer. Men det mesta framgår av bilden! Stugan har ett berg beläget straxt nedanför sig. Och precis ovanför berget står ett björkträd.
Ramen har måtten ca 13,5 cm bred och ca 19 cm lång! Måtten är inte exakta eftersom huset står ut på ena sidan och trädet på det andra. Berget står även ut lite det med.
Frakt och embalage är lite olika mellan100-200 kr. Men jag tror denna blir ganska billig att frakta! Jag kan inte ta något ansvar för att något inte går sönder under frakten! Men jag packar den självklart så bra jag kan för att den ska hålla! Vill inte se mina alster gå i krasch! (tar ut så lite som möjligt i frakt och emballage)
Jag skulpterar massa olika motiv i lufttorkande lera. Blir en del motiv som är fästa på ramar och ibland fristående skulpturer! Om du är nyfiken på vad jag gjort för något så kan du besöka min hemsida www.moart.se
Om du skulle vilja beställa en skulptur till dig själv eller en udda present till någon så är det bara att gå in på min hemsida och kolla på kontakt hur du kan nå mig! finns en del skojj på hemsidan så besök den gärna!
Kolla gärna mina andra auktioner.!
Lycka till!
![]() |
| Fraktalternativ | ||
| ||
| Betalningsalternativ | ||
| ||






