D-Link Mini 3G 7.2Mbps HSUPA USB Router

551 besökare

1 139 kr

  • Frakt
    • Annat fraktsätt (29 kr)
    Mer info
  • Skick
    Ny
  • Betalning
    • Klarna - Betala med kort, faktura eller via internetbank
    • Paypal
    • Plusgiro/Bankgiro
    Betalningsvillkor
  • Lagerstatus
    5 st
  • Om säljaren

Beskrivning

D-Link Mini 3G 7.2Mbps HSUPA USB Router

Med mini-routern DWR-510 kan du trådlöst dela med dig av ditt mobila bredband till användare i din närhet. Routern är perfekt för dig som behöver en liten smidig portabel lösning för att snabbt kunna dela din anslutning trådlöst, allt du behöver är en strömförsörjd USB-port. Du behöver inte förinstallera några drivrutiner för att använda DWR-510 mini-routern. Allt du behöver i form av drivrutiner för Windows och Mac OS finns inbyggt, och kommer installeras automatiskt första gången adaptern sätts in i en USB-port. Mini-routern är så liten att den får plats i din ficka: inga batterier, kablar eller antenner. Den infällbara USB-porten är praktisk när routern inte används. DWR-510 har i det inbyggda minnet en telefonbok och SMS manager. Med telefonboken kan du skapa kontakter och grupper och spara dem på din dator. Med SMS manager kan du skicka, svara och vidarebefordra SMS meddelanden.

- Baserad på HSUPA 3G teknologi: upp till 7.2 Mbps nedladdningshastighet.
- Wireless N 150 teknologi, för att dela din 3G uppkoppling trådlöst med andra användare i din närhet.
- Drivrutiner inbyggt för plug-and-play installation.
- Operativsystem: Windows XP/Vista/7 och MAC OS X 10.4 eller senare.
- Minimal design: intern antenn och infällbar USB-port.
- Portabel: Strömförsörjning via USB, inget behov av kabel eller batteriladdare.
- Ej låst till operatör: fungerar med alla operatörer.

Mått(BxDxH): 90×28×11mm.

## Frakt ##
Ni betalar endast en fraktkostnad. Den som är den högsta av produkterna ni köper. Leveranstiden kan vara upp till en vecka (medel 2-3 dagar) beroende på produkt så kontrollera gärna leveranstiden med oss om det är brådskande.

## Öppet köp ##
Ni har 14 dagars öppet köp. Ni får testa och använda produkten. Vi kan göra ett avdrag på priset om produkten är märkbart använd eller smutsig. Returen skall vara hos oss inom 14 dagar from ni hämtat ut pordukten.

DWR-510 Se hela beskrivningen

Mer från samma butik

  1. -0%

    TP-LINK trådlös 3G-router, 802.11n, 150Mbps, USB, RJ45

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 309 kr 309 kr
    2. +39 kr frakt
  2. -0%

    D-LINK DSL-3782 MODEM ROUTER AC1200

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 829 kr 829 kr
    2. +22 kr frakt
  3. -0%

    D-Link Portable HSPA+ 21 Mbps Router

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 649 kr 649 kr
    2. +39 kr frakt
  4. -0%

    TP-LINK trådlös 3G-router, LAN/WLAN, 802.11b/g/n,

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 359 kr 359 kr
    2. +49 kr frakt
  5. -0%

    D-Link trådlös 4G LTE/3G Dual Band router med 4-ports switch

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 1 499 kr 1 499 kr
    2. +49 kr frakt
    1. 419 kr 419 kr
    2. +49 kr frakt
  6. -0%

    D-Link Wireless AC DualBand USB Adapter

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 369 kr 369 kr
    2. +39 kr frakt
  7. -0%

    D-Link USB 3.0 nätverksadapter, svart

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 349 kr 349 kr
    2. +29 kr frakt
  8. -0%

    D-Link Wireless 150 USB Adapter

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 149 kr 149 kr
    2. +39 kr frakt
  9. -0%

    D-Link Wireless 150 router, 4x10/100 switch, 150Mbps

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 309 kr 309 kr
    2. +49 kr frakt
  10. -0%

    D-LINK DSL-3682 DSL MODEM ROUTER AC750

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 779 kr 779 kr
    2. +22 kr frakt
  11. -0%

    D-LINK 3G USB-adapter, HSUPA, SIM-plats, microSD-slot, vit

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 459 kr 459 kr
    2. +29 kr frakt

Mer från samma kategori

  1. -0%

    D-Link Portable HSPA+ 21 Mbps Router

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 649 kr 649 kr
    2. +39 kr frakt
  2. -0%

    D-LINK 3G USB-adapter, HSUPA, SIM-plats, microSD-slot, vit

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 459 kr 459 kr
    2. +29 kr frakt
  3. -0%

    TP-LINK TL-WR940N - trådlös router

    24HShop | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 299 kr 299 kr
    2. +29 kr frakt
  4. -0%

    D-Link 1-port Mini-GBIC SFP to 1000BaseLX, 10km

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 799 kr 799 kr
    2. +29 kr frakt
    1. 689 kr 689 kr
    2. +39 kr frakt
  5. -0%

    D-Link Medieomvandlare 1000Base-SX, 1000Base-T

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 1 859 kr 1 859 kr
    2. +49 kr frakt
  6. -0%

    D-Link DMC-1000 Modulär extern expansionsenhet

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 4 099 kr 4 099 kr
    2. +69 kr frakt
  7. -0%

    D-Link DES 1008D - Switch skrivbordsmodell

    24HShop | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 149 kr 149 kr
    2. +29 kr frakt
  8. -0%

    D-Link 10GBase-LR SFP+ Transceiver, 10km

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 5 119 kr 5 119 kr
    2. +29 kr frakt
  9. -0%

    D-Link 1000BaseT to 1000BaseLX (SC) Singlemode Media Converter

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 3 539 kr 3 539 kr
    2. +49 kr frakt
  10. -0%

    D-Link 1000BaseT to 1000BaseLX (SC) Singlemode Media Converter

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 3 589 kr 3 589 kr
    2. +49 kr frakt
  11. -0%

    D-Link 155Mbps Single-Mode LC SFP Transceiver (15km)

    digitalwarehouse | Betyg: 4,9 Fast pris
    1. 1 619 kr 1 619 kr
    2. +29 kr frakt