I gott skick. Svensk hyrutgåva. DVD.
Betalning inom fem dagar till Swedbank.
Äventyr från 2003 av Edward Zwick med Tom Cruise och William Atherton.
Tom Cruise (senast aktuell i "Minority Report") gestaltar i THE LAST SAMURAI - Den siste Samurajen, en desillusionerad, men respekterad amerikansk militär vid namn Nathan Algren, som anlitas av den japanske kejsaren för att utbilda landets första armé i modern stridsteknik.
THE LAST SAMURAI - Den siste Samurajen är ett äventyrsdrama av Edward Zwick ("Härom natten", "Höstlegender" och "Glory - Ärans män"), som utspelar sig i 1870-talets Japan. I övriga roller ser vi bl a Timothy Spall ("Hemligheter och lögner", "Harry Potter och fången på Azkaban"), Billy Connolly ("Mrs. Brown") samt de japanska skådespelarna Koyuki och Ken Watanabe.
Se gärna mina övriga annonser på Tradera************************************************************************************
Ta gärna en titt på mina övriga auktioner!
Fraktkostnad för en vanlig DVD-utgåva (inkl bubbelpåse eller liknande):
1 film 24:-, 2 filmer 29:-, 3-5 filmer 44:-, 6-10 filmer 59:- , 11 eller flera 79:-. Andra frakter gäller för t.ex boxar, större samlingar och köp av flera filmer i små pappfodral.
Alla filmer är begagnade om inte t.ex inplastad står angivet. Jag är noga med skicket och skickbedömningen delas in i Fint, Bra och Gott. De två första håller båda hög klass där Fint är närmast nyskick. Gott skick är mer synligt begagnat, men det rör sig fortfarande om normalt slitage som inte ska påverka uppspelningen.
Skickas normalt som brev via Posten, önskas t.ex REK tillkommer den kostnaden.
.
************************************************************************************
Säljaren
perlins
ansvarar för att beskrivningen av objektet är korrekt.