VIKTIG INFORMATION FÖR DIG SOM BUDAR! Hej
Vänligen läs detta innan bud:
Snälla, ställ alla frågor innan bud, tack.
Alla varor skickas senast dagen efter jag ser din betalning. Jag tar endast ut 10kr extra utöver postens avgifter för emballage/vadderat kuvert. Fraktkostnaderna för varje auktion hittar ni i varje auktion. Givetvis samfraktar jag allt ni köpt av mig. Dock sampackar jag endast det du köpt under en 7 dagars period samt max 5 produkter.
BETALNING: Förskottsbetalning är det som gäller inom 3 dagar. Alla betalningsuppgifter kommer i vinnarmail från mig
Tyvärr kan jag ej står för Schenker/DHL/Postens slarv & hantering. Önskar ni att paketet ska skickas som REK så tillkommer postens avgifter på 60kr. Meddela mig detta efter ni fått vinnarmailet.
RETURER:
Skulle varan du får vara FELAKTIG skickar du tillbaka den till mig och jag betalar tillbaka alla utlägg. OBS!! Du kan inte behålla en vara och få reducering av priset i efterhand pga felaktigheter. Skulle det vara fel på varan måste du då skicka tillbaka den till mig, så att jag i min tur kan göra en reklamation till min leverantör.
UTEBLIVEN BETALNING: Bud är bindande och betalning ska vara mig tillhanda inom 3 dagar. Det är helt OK att ångra sig – men strunta då inte i att höra av dig utan meddela mig detta så snart som möjligt. Har jag inte hört något ifrån dig eller fått någon betalning inom 3 dagar skickas en påminnelse på mail. Ingen betalning eller kontakt trots dessa påminnelser leder tyvärr till dåligt omdöme. Jag tycker att det är väldigt tråkigt att behöva lämna dåligt omdöme – men det är enda sättet att bli av med de oseriösa Traderarna.
Välkomna att bjuda!!
|