Ny svart 22mm vulkoriserat gummi klockarmband dykare

Slutar 25 jun 19:05

Utropspris

199 kr

211 kr med köparskydd.

Katta12321

Stocksund, Sverige

5.0

Katta12321

Verifierad

Toppsäljare

432 omdömen

Läs omdömen

Beskrivning

Nytt svart gummi armband för klocka. Armbandet är ca 22cm långt och har en bredd på 22mm. Armbandet är tillverkat av gummi och har ett spänne i rostfritt stål. Armbandet är nytt och oanvänt.
Längd 13.1 cm +8,1cm utan spänne (20mm spänne medföljer) så det smalnar elegant av en storlek.

Den är det bästa gummit som finns och tål vatten, salt, solljus och slitage.
Svart armband 22mm.
(Finns även ev. andra färger så som gul, röd, turkos blå, mörk blå, röd, orange och brunt vissa även i 20mm). Vulkoriserat gummi är det bästa gummit som finns för klockarmband och tål vatten, salt, solljus och slitage, men är lite stelare.
Svart armband.

Vulkaniserat rågummi är en metod med uppvärmning som stärker bindningar och minskar den typiska gummielasticiteten vilket ger utmärkta mekaniska egenskaper (hög draghållfasthet).

Bra egenskaper som väderbeständighet, ozonbeständighet, värmebeständighet och kemikaliebeständighet. Bra oljebeständighet, nötningsbeständighet och åldringsbeständighet.

Objektnr 735 974 738

Visningar 218

Publicerad

Anmäl

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

14 dagar|Fri frakt över 1 500 kr

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.