Beskrivning

|
En vacker och elegant ring i 18K guld. Ring med en oval safir i mitten, omgiven av diamanter/briljanter.
Safiren är bedömd som äkta, ej syntetisk, av en expert på stenar. Storleken uppskattas till ca 1 carat.

Stämplad med "SSA" "W" och "18K och P10". P10 är = 1989.

Ringstorlek 17.5 mm.
Vikt 2.9 gram.

* Vi använder oss av Schenker SPÅRBART och REK. Ifall du föredrar ett annat alternativ, meddela oss så ändrar vi fraktsätt om det är möjligt. Tänk på att det som skickas med frimärke, ej spårbar frakt kan vi inte ansvara för.

* Angående eventuella skador på ett objekt som uppkommit under transport (gäller endast spårbart). Det är viktigt att du fotar BÅDE paketet och objektet, så vi kan göra en anmälan till transportbolaget innan vi kan göra en återbetalning till dig.

* Vi samfraktar gärna, om ni har köpt flera av våra objekt avvakta med betalningen tills ni får totalsumman av oss.

* Betalning sker genom någon av Traderas integrerade betallösningar.

* Önskar ni avhämta varan / varorna i vår butik går det utmärkt. Vi har normalt öppet torsdag 12-18 och fredag 12-17 samt lördag 10-14.

* För varor köpta via nätet gäller distansavtalslagen, d.v.s. köparen har 2 veckor på sig att ångra köpet. Köparen får då själv stå för frakten.

Objektnr 675 909 333

Visningar 4 011

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

7 dagar

Mer från samma butik

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Du kanske också gillar

Elegant 18K Guldring med äkta Safir och Diamanter. Stämplad P10 = 1989.

Avslutad 26 maj 22:23

Slutpris

5 500 kr

Köparskydd är valfritt hos företag.

Lenis_82 vann auktionen

 

ANTIQUS_BÅLSTA_AB

Bålsta, Sverige

5.0

ANTIQUS_BÅLSTA_AB

Företag

Toppsäljare

8 088 omdömen