Beskrivning

Vacker Lampan jugend/ Art-Nouveau TEXA typ EDVARD Sweden i mycket härligt dekorativa detaljer av mässing och mönstrat glas ger mycket härligt sken och ljus sprids på ett vacker sätt i rummet.

Mått:
-Glaskupa Diameter/djup: ca 26/14cm.
-Skärm H/B: ca 50/40.
-Höjd: ca 75cm.
-1st.socklar/ljuskällor E27 glödlampor.
-Vikt: ca 2.5kg.
-Vanlig stickpropp med två stickor och D form.

Skick: små bruksanmärkningar fint skick i övrigt allt fungerar väl välvårdad lampan.

Kära kunder!!!

Vid köp av Svenskantikälskare godkänner ni anedanstående villkor. Läs därför hela auktionstexten INNAN ni lägger bud.

-Vänligen läs hela auktionstexten innan ni lägger ett bud.
- Samfraktar gärna så gott det går.
-Betalning efter lön är okej dock önskas så länge det ska meddelas.
-Varan skickas välpacketerat på ett omsorgsfullt sätt så att minska skador !!!!Se mina omdömen!!!!, jag ansvarar dock inte för postgångens slarv.
-Snabb leverans.
-Jag använder traderas mail och betalning för säkert köp.

-Paketet skickas spårbar med Schinker och du kan följa leveransen via din TRADERA sida.
-Ge noggrann bedömning och buda försiktig det är ingen ångerrätt.

-Prylar som jag säljer oftast är begagnat/använt så det kan finnas mindre slitage och liknande som alltid finns på använda saker. Jag försöker alltid beskriva skicket på objektet så utförligt som möjligt men kan inte se allt. Därför är det viktigt att granska bilderna noga och ställa frågor om ni undrar över något innan ni bjuder!

-Titta gärna på mina andra aktioner är mycket unika, fynda och användbara.Har själv valt och testat de liksom om jag har köpt till mig själv och till min bruk.
- till sist ska jag säga så här (((tveka inte att lägga din budgivning livet är jäkla för kort att vara tveksam :)).

!!Lycka till med budgivning !!

Objektnr 658 567 956

Visningar 379

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

7 dagar

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Du kanske också gillar

TAKPLAFOND jugend/art Nouveau-TEXA vintage 1900- tal i glas och mässing.

Avslutad 30 jan 18:03

Slutpris

459 kr

Jayden vann auktionen

 

SVENSKLJUSTALGI

Södertälje, Sverige

5.0

SVENSKLJUSTALGI

Verifierad

Toppsäljare

1 227 omdömen