Carolina Herrera 212 VIP Black Elixir Eau de Parfum

Afsluttet 11 juni 18:58

Udbudspris

646 DKK

680 DKK med køberbeskyttelse.

Auktionen blev afsluttet uden budgivning

 

Beskrivelse

212 VIP Black Elixir är en doft från Carolina Herrera. Denna Eau de Parfum har en volym på 100 ml.

Doften öppnar med svart lavendel. Detta är en speciell, förfinad version av klassisk lavendel med en djupare och mer mystisk ton. Den utvecklas mjukt och elegant, som doften av nattluft på en stadsterrass, och omsluter dig i en sval men ändå varm aura. Den bär med sig en antydan av något unikt intimt och fridfullt.

I hjärtat finns söt rot eller lakrits. Denna ingrediens ger doften djup, med en söt-kryddig karaktär och en lätt bitterhet. Lakrits tillför en subtil djärvhet till kompositionen, och avslöjar ett temperament och lekfullhet som balanserar på gränsen till förförelse.

Kompositionen fulländas av svart vanilj—en sällsynt och utsökt ingrediens som ger en sensuell slöja. Den är varm, krämig, men med en rökig underton, vilket gör den inte bara söt utan mångfacetterad. Denna not ger doften dess ”elixir”-effekt, och skapar ett flyktigt men ändå djupt avtryck på huden.

Oöppnad. Nypris 1500 sek.

Oversat af

Varenr. 734 732 236

Visninger 85

Publiceret

Anmeld

Mere fra samme kategoriVis alle

Andre har også set påVis alle

Sammenlign slutpriser

Hvor meget er det værd?

Mere til dig