NEVER LET ME DOWN AGAIN - Depeche mode - tomat, frö

Slutter 3 dec. 22:28

Førende bud

20 SEK

23 SEK med køberbeskyttelse.

gullefjun27

Hammenhög, Sverige

5.0

gullefjun27

Verificeret

Topsælger

7 266 anmeldelser

Læs anmeldelser

Beskrivelse

Det här är en av de fantastiska sorterna från den amerikanske tomatutvecklaren Bill Yoder. Bill Yoder älskar musik. Varje arbetsdag börjar med en låt, som han brukar publicera på sin Facebook-profil. År 2024 introducerade han ett antal helt nya tomatsorter i två musikaliska serier: Depeche Mode och Duran Duran. Han namngav tomatsorterna efter låtar från bandens album.
Never let me down again ingår I Depeche Mode-serien. Det är en supersnygg större cherrytomat med anthoskuggning. Den smakar, som alla Bill Yoders tomater helt otroligt gott, det är en av de allra sötaste med massor av tropisk fruktsmak. Plantan är mycket kraftig, med kompakta grenar, blir runt 1,6 meter. Den är enormt produktiv, startar tidigt på säsongen och slutar sent. Se till att den får mycket sol bara, för det är solens strålar som ger det mörka i skalet. Odlas bäst i skyddat soligt läge eller i växthus.

Om du gillar den här ska du hålla utkik efter mina andra rock-tomater från Bill Yoder. Jag har flera i Depeche Mode-serien och några i Duran Duran-serien.

Du får 5 frön. Du har alltid 7 dagar på dig att välja fler sorter från mig innan du betalar, om du vill ha sampackning.

Instagram: annhelehan

Varenr. 704 274 055

Visninger 60

Publiceret

AnmeldSælg lignende

Køb mere og spar på fragten

 

Samlet fragt

7 dage

Andre har også set på

Sammenlign slutpriser

Hvor meget er det værd?

Mere til dig

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.