Beskrivelse
Oversat af
Levereras med Främre och Bakre objektivlock samt motljusskydd
Bildstabilisator. Snabbt. Superprestanda.
Den stora bländaröppningen och dess optiska kvalité gör det här objektivet perfekt för fotografering i dåligt ljus och erbjuder möjlighet till kreativa bildkompositioner. Objektivet ger ett mycket skarpt resultat och otroliga kontraster genom hela zoomområdet. Med en bländare på F/2.8 kan du ta bilder med jämn bokhè (oskärpa i bakgrunden). Ett kort skärpedjup framhäver motivet.
Objektivet är utrustat med en treaxlad bildstabilisator som kallas ”vibration vompensation” ( VC) och är utvecklad av Tamron. VC funktionen minskar effekterna av att kameran skakar vid lång slutartid utan stativ. Objektivet erbjuder stora fotografiska möjligheter för bilder med kortare slutartider, vilket gör den utmärkt för ”tillgängligt ljus” fotografering i svagt ljus.
Di II objektiv är gjorda för digtala SLR kameror med bildsensorer mindre än 24mm x 16 mm. Di II objektiv kan inte användas tillsammans med fullformat (24x36mm) eller analoga SLR kameror, eftersom objektivet inte täcker hela området bildas mörka kanter (vinjettering).
Titta gärna in i min butik för kamerahus eller tillbehör! Plockar gärna ihop ett paket till dig!
- Välkommen till en liten web shop på Tradera med fokus på begagnad foto- och kamerautrustning. Vi tror det är bra för alla om den utrustning som tillverkats används på effektivast sätt och går vidare om den inte används!
- Allt begagnat säljes med 14 dagars öppet köp! Du som köpare har 14 dagars ångerrätt från den dagen varan emottages. Vid eventuell retur står köparen för returfrakten och varan skall naturligtvis vara i sitt ursprungliga skick.
- Betalning bör ske inom 3 dagar, ej avhämtning
- Vi sänder allt spårbart via Schenker förutom mindre artiklar där Postnord anges och då sker frakten via vanliga brev.
- VMB, Ej avdragbar moms
- Titta in då och då eftersom det hela tiden kommer in spännande och nya fynd!
Køb mere og spar på fragten
Samlet fragt
3 dage- 20:08 22 okt. 20:081 295 SEKEller Køb nu 1 495 SEK
- 09:40 23 okt. 09:40895 SEKEller Køb nu 995 SEK
- 23 okt. 19:044 595 SEKEller Køb nu 4 995 SEK
Mere fra samme butik
- 26 okt. 19:171 195 SEKEller Køb nu 1 495 SEK
- 09:40 23 okt. 09:40895 SEKEller Køb nu 995 SEK
Andre har også set på
Mere til dig
NIKON -Tamron LD DI II SP 17-50 1:2.8 VC (B005) med Motljusskydd
Slutter 24 okt. 09:39
Udbudspris
∙0 Bud
1 495 SEK