Beskrivelse

Oversat af

Klassisk kostym med ett tidlöst rutmönster. Kavajen har enknäppning, fickor fram och knappar vid ärmslut. Fodrad insida med en innerficka. Byxorna har hällor för bälte och fickor. Unik och tidlös skräddarsydd kostym från 1950/60-talet, sydd hos Sten Frantzén i Örebro. Klassisk Glen check / Prince of Wales-rutig i grå/bruna toner med diskreta linjer.

?? Kavaj – i mycket fint skick. Inga hål, inga fläckar, inga märken. Tyget är välbevarat och fodret fräscht.

?? Byxor – fint tyg utvändigt, utan hål eller synliga fläckar. På insidan (fodret) finns några fläckar som inte gått bort i tvätt, men de syns inte när man bär byxorna. Några små lagningar på insidan, påverkar inte utseendet eller användningen.

?? Storlek:

Ingen storlek angiven (skräddarsytt). Motsvarar ungefär herrstorlek 40, smal passform. Jag själv har 44 och de är för små för mig.

”Vill du se flera bilder, hör av dig”.

Varenr. 696 226 729

Visninger 140

Publiceret

AnmeldSælg lignende

Andre har også set på

Sammenlign slutpriser

Hvor meget er det værd?

Mere til dig

Klassisk Rutig Kostym

Slutter 18 okt. 10:56

Udbudspris

0 Bud

300 SEK

317 SEK med køberbeskyttelse.

Jupira

Eskilstuna, Sverige

Jupira

Verificeret

205 anmeldelser

Læs anmeldelser