Beskrivelse

Oversat af

Oversized, senapsgul kappa från Indiska i ullblandning (50,3% ull). Kappan har en v-ringning och vida ärmar. Perfekt för hösten och våren.

Det här är min absoluta favoritjacka som jag någonsin ägt! Tyvärr för stor för mig nu för tiden annars hade jag gärna behålla den. Den är helt underbar i färgen, väldigt stilren och värmande. Passar till det mesta! Hoppas att den ska hitta till en ny ägare som gillar den lika mycket som jag gjort.

* OBS läs nedanstående annonstext för information om bland annat beskrivningar av skick *

Storlek: L men välsigt oversize! Den kan passa storlekarna L-XXL beroende på hur oversize man önskar den.

Märke: Lindex

Skick: Fint använt skick, välanvänd men fortfarande fint skick. Kan finnas några diskreta fläckar, svårt att se då tyget/färgen är väldigt förlåtande mot fläckar. Kemtvättad här om året och har därefter legat i garderoben.

Material: Ull, Polyester

-------------------------------

Se gärna mina övriga annonser!

Alla kläder jag säljer är tvättade (förutom de som är oanvända med prislapp kvar) i parfymfritt tvättmedel. Några plagg är köpta second hand och kan eventuellt ha blivit tvättade i tvättmedel med parfym av tidigare ägare. Fråga om du behöver veta säkert hur det ligger till med det plagg du är intresserad av!

Jag synar allt jag säljer noggrant och beskriver skick enligt följande:

Nytt med prislapp - Oanvända kläder som fortfarande har prislapp kvar, kan dock vara skrynkliga efter att ha legat i garderob. Om någon synlig defekt ändå har uppstått beskrivs det tydligt i annonsen.

Nyskick - Plagg som är oanvända, men tvättade, utan prislapp eller som blivit burna 1-2 gånger. Plagg utan tecken på användning. Om någon synlig defekt ändå har uppstått beskrivs det tydligt i annonsen.

Fint skick - Plagg som använts men fortfarande är i fint skick. Diskreta tecken på användning. Mindre defekter så som någon lös tråd kan finnas.

Fint använt skick - Använda plagg som fortfarande är i fint skick men med tydligare tecken på användning. T.ex. kan färgerna vara något urtvättade, tyget mjukare eller stelare än vid nyköp och liknande. Mindre defekter så som någon lös tråd kan finnas.

Använt skick - Plagg med tydliga tecken på användning, mindre eller något större defekter kan finnas.

Trots noggrann genomgång av plagg kan det såklart alltid vara så att något missas.

Har du några frågor, önskar mått eller fler bilder på något plagg så är det bara att höra av dig! Jag svarar så snart jag har möjlighet.

Jag skickar inom några dagar från det att jag fått betalningen (försöker samordna så att flera paket kan skickas samtidigt).

-------------------------------

Varenr. 698 249 582

Visninger 111

Publiceret

AnmeldSælg lignende

Køb mere og spar på fragten

 

Samlet fragt

7 dage

Andre har også set på

Sammenlign slutpriser

Hvor meget er det værd?

Mere fra samme mærke

Mere til dig

Indiska senapsgul jacka i ull, ulljacka ullkappa, storlek L XL XXL oversize

Slutter 2 nov. 20:59

Udbudspris

0 Bud

349 SEK

368 SEK med køberbeskyttelse.

enlitensill

Kalmar, Sverige

4.9

Verificeret

Topsælger

338 anmeldelser

Læs anmeldelser