Beskrivelse

Oversat af

En klassisk svart fodrad skepparkavaj av 80 procent ull och 20 procent polyamid från Henri Lloyd jacka med dubbelknäppning och en stilren krage. Detta är en tyngre rejäl skepparkavaj. Storleken är Henri Lloyds 4, vilket är storlek L - men jag tycker denna känns mer som storlek M. Men granska gärna måtten och jämför med en jacka du har hemma för att se om denna kavaj kunde passa dig. Rakt över midjan är måttet ca 50 cm, över stussen ca 52 cm, längden är ca 75 cm och måttet från armhåla till armhåla är ca 53 cm. Kavajen är i ett mycket fint använt skick.

__________________________________________________________________________________________

Kom ihåg att du alltid kan kontakta mig om du funderar över skick, storlek och liknande. Jag skickar gärna flera bilder, eller ger dig mått. Ingen röker i familjen, och djur finns (tyvärr) inte. Alla paket som lämnar detta hus betyder något, jag lägger ner mycket tid på varje paket.

Känner du att fraktval eller tid inte fungerar för dig, kontakta mig även då – det ordnar sig alltid. Mitt mål är att skicka din vara snabbt, och kontakta mig gärna om du vill att jag skickar din vara senare.

Vill du gärna köpa flera saker/skor/kläder, så blir samfrakt perfekt. Jag tar alltid det riktiga fraktpriset, så du får därmed alltid ett mycket vettigt och riktigt samfraktspris. Har jag placerat ett för lågt fraktpris, då står jag alltid för mellanskillnaden. Väljer du Postnord och du håller dig inom 20x40x60 cm - då blir aldrig frakten dyrare än 59 kr (upp till 15 kg), och emellan 0-5 kg blir frakten 54 kr. DHL har sänkt priset för paket upp till 1 kg, och då är frånpris 49 kr där paketen kan vara stora. Om du väljer DHL - då är alltid leveranstiden längre. Det beror på var du bor, men där Postnords paket tar 1-2 vardagar - så tar DHLs paket ca 4-5 vardagar - tänk på detta då du väljer leverans. Schenker är ofta ganska så snabba (1-2 dagar), och Instabox varierar kraftigt beroende på var du bor (allt emellan 1-6 dagar).

Om du vill köpa flera varor där det är flera dagar/veckor emellan auktionsslut, betala helst först då du vill att jag ska skicka samtliga varor. Kontakta mig gärna om du inväntar andra auktioner så att jag vet att du exempelvis inte ångrat ditt köp.

Viktigt är att du känner dig trygg som köpare, och är det något du känner att blivit tokigt – då finns jag här och möter dig för en dialog.

Känner du att samfrakt om fjorton dagar inte riktigt räcker till – kontakta mig även då. Jag svarar oftast genast om du skriver emellan 5.00-20.00, i övrigt får du svar följande (tidig) morgon.

Ha det riktigt fint där ute, och ta väl hand om dig!

Varenr. 696 849 717

Visninger 29

Publiceret

AnmeldSælg lignende

Køb mere og spar på fragten

 

Samlet fragt

14 dage

Andre har også set på

Sammenlign slutpriser

Hvor meget er det værd?

Mere fra samme mærke

Mere til dig

En mycket kvalitativ fodrad skepparkavaj (ull) från Henri Lloyd, storlek M-L

Slutter 26 okt. 20:46

Udbudspris

0 Bud

450 SEK

475 SEK med køberbeskyttelse.

andrea_mil

Tosteberga, Sverige

5.0

andrea_mil

Verificeret

Topsælger

1 691 anmeldelser

Læs anmeldelser