Kaninhålet - Berit Viklund

Slutter 9 mar. 20:38

Udbudspris

70 SEK

76 SEK med køberbeskyttelse.

Muffiin

Lund, Sverige

5.0

Muffiin

Verificeret

Topsælger

2 937 anmeldelser

Læs anmeldelser

Beskrivelse

Kaninhålet

Berit Viklund

193 sidor. Nyskick. Biblioteksstämplad.

ATT VARA SÅ DÄR riktigt kär för första gången. Att äntligen få vara ihop med någon! Och att bli så fartblind av känslor och berusad av bekräftelse att man inte märker när förälskelsen vänder sig emot en. Plötsligt krymper rummet, och de kärleksfulla orden har bytts till tjat, krav och skuldbeläggande.

Kaninhålet är en berättelse om ett förhållande som är långt ifrån unikt. En historia om skuld och skam, kontroll och övergrepp. Om hur fort det går att halka ner i ett djupt hål, och hur mödosamt det är att klättra upp igen.

BERIT VIKLUND är född 1984 i Skellefteå. Hon är serietecknare och biblioteksassistent, utbildad på Serieskolan i Malmö där hon 2005 var med och startade det feministiska serienätverket Dotterbolaget. Kaninhålet är hennes debutbok.

FRAKTFRI

Varenr. 718 534 320

Visninger 6

Publiceret

AnmeldSælg lignende

Køb mere og spar på fragten

 

Samlet fragt

1 dag

Andre har også set på

Sammenlign slutpriser

Hvor meget er det værd?

Mere til dig

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.