Beskrivelse

Oversat af

En bok för dig som funderar på att skriva en bok eller redan har skrivit en.

ÄR DU FÖRFATTARE ELLER DRÖMMER OM ATT BLI DET? Då är det här boken för dig. Den handlar inte om hur man skriver en bra bok – sådana böcker finns det gott om. Startpunkten här är när manuset börjar bli färdigt. När det är dags att skriva klart sitt manus och verkligen fundera på vad som ska hända sedan.

Idag är det väldigt lätt att producera en text och sprida den, inte minst tack vare de tekniska möjligheterna som aldrig varit bättre. Samtidigt är konkurrensen om exponering hos återförsäljarna mördande. Funderar du på hur man verkligen når ut? Här kartlägger vi förutsättningarna och ger råd och tips på vägen. Inte minst bjuder vi dig på erfarenheter och reflektioner från många av dina författarkollegor, alltifrån etablerade bästsäljare till nyblivna egenutgivare.

Det handlar om bokutgivning från ax till limpa: din uppslagsbok när din bok ska ut – med eller utan förlag. Vi hoppas den ger den inspiration och kunskap som just du behöver för att lyckas som författare. ISBN 9789175477359.

I fint skick. Innehåll mycket fint/ nära nyskick.

Samfrakt erbjuds. Spårbar frakt tillämpas. Säljs i befintligt skick.

Varenr. 695 153 820

Visninger 39

Publiceret

AnmeldSælg lignende

Køb mere og spar på fragten

 

Samlet fragt

1 dag

Andre har også set på

Sammenlign slutpriser

Hvor meget er det værd?

Mere til dig

Lyckas som författare - Sölve Dahlgren - Flexiband

Slutter 1 nov. 19:41

80 SEK
86 SEK med køberbeskyttelse.

Gbg_H

Solna, Sverige

5.0

Verificeret

Topsælger

315 anmeldelser

Læs anmeldelser