Maghjul för mag&bålträning m dubbla hjul av kraftig plast&rör av kraftigt metall

Slutter 6 dec. 13:49

Udbudspris

9 SEK

11 SEK med køberbeskyttelse.

Jamtroa

Gäddede, Sverige

5.0

Jamtroa

Verificeret

Topsælger

568 anmeldelser

Læs anmeldelser

Beskrivelse

Ett maghjul i mycket gott skick för träning av mage och bål. Som framgår av bilderna har det här maghjulet dubbla hjul i ett kraftigt plastmaterial, vilket gör redskapet stabilt. Hjulen roterar (oberoende av varandra) och däcken är släta och oräfflade, vilket ger en förhållandevis tystare upplevelse om det används direkt på golvet utan underlag (om man bor i lägenhet!). Handtagen är mjuka och behagliga att greppa. Hela redskapet är monterat på ett enda metallrör, men hjulen går att ta loss genom att man drar loss det ena handtagsöverdraget. Plastskydden (syns på bild nr 3 och 4) i vardera änden av röret går att ta loss, och sedan kan man dra loss handtagsöverdraget, men det kan vara trögt att få av, så redskapet levereras därför så som det ser ut på bilden och inte isärtaget.

Mått:
Hjulens omkrets 47 cm och diameter ca 14 cm. Rörets hela längd (redskapets längd) är 30 cm, och sticker ut ca 11,5 (inklusive plastskydden i änden) på vardera sida om hjulen, som tillsammans är 7 cm breda. Röret (med handtagsskydden) är 10,5 cm i omkrets.

Vikt: 343 gram

Tag gärna kontakt med mig om du undrar något, eller tycker att du saknar information i annonsen, och om du önskar kompletterande foton eller andra uppgifter.

Varenr. 703 451 337

Visninger 15

Publiceret

AnmeldSælg lignende

Køb mere og spar på fragten

 

Samlet fragt

14 dage

Andre har også set på

Sammenlign slutpriser

Hvor meget er det værd?

Mere til dig

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.