Kameraobjektiv

Stopt 19 jun 21:29

Startprijs

EUR 1.240,38

EUR 1.286,23 met kopersbescherming.

Beschrijving

Kameraobjektiv med E-mount. Objektivet har en bländarring, fokusring och zoomring. Det finns även omkopplare för AF/MF, FULL/1.5-3m, OPTICAL STEADYSHOT ON/OFF och MODE 1/2. Objektivet har en stativkrage.

Sony FE 70-200/2,8 GM OSS
Telezoom med Optical SteadyShot-bildstabilisator och konstant ljusstyrka på f/2,8 genom hela zoomomfånget. Objektivet levererar högupplösta bilder med exceptionell skärpa i detaljer och snygg bokeh-effekt tack vare GM-objektivens noggranna kontroll av sfärisk aberration.

Fyra ED-linser och två Super ED-linser minimerar kromatisk aberration vid alla brännvidder och Sony Nano AR Coating antireflexbehandling motverkar ljusslöjor och ghost. Objektivet har en närgräns på 96 cm samt förstoring upp till 0,25x. SSM (Super Sonic wave Motor) ger en tyst och precis autofokus. Objektivet är damm- och fuktskyddat

Vertaald door

Item nr. 735 053 506

Aantal keer bekeken 659

gepubliceerd op

RapporteerVerkoop soortgelijk product

Meer uit dezelfde categorieToon alles

Vergelijk definitieve prijzen

Hoeveel is het waard?

Meer voor jou

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.