Kaninhålet - Berit Viklund

Stopt 9 mrt 20:38

Start prijs:

SEK 70

SEK 76 met kopersbescherming.

Muffiin

Lund, Zweden

5.0

Muffiin

Geverifieerd

Top verkoper

2 937 beoordelingen

Lees recensies

Beschrijving

Kaninhålet

Berit Viklund

193 sidor. Nyskick. Biblioteksstämplad.

ATT VARA SÅ DÄR riktigt kär för första gången. Att äntligen få vara ihop med någon! Och att bli så fartblind av känslor och berusad av bekräftelse att man inte märker när förälskelsen vänder sig emot en. Plötsligt krymper rummet, och de kärleksfulla orden har bytts till tjat, krav och skuldbeläggande.

Kaninhålet är en berättelse om ett förhållande som är långt ifrån unikt. En historia om skuld och skam, kontroll och övergrepp. Om hur fort det går att halka ner i ett djupt hål, och hur mödosamt det är att klättra upp igen.

BERIT VIKLUND är född 1984 i Skellefteå. Hon är serietecknare och biblioteksassistent, utbildad på Serieskolan i Malmö där hon 2005 var med och startade det feministiska serienätverket Dotterbolaget. Kaninhålet är hennes debutbok.

FRAKTFRI

Item nr. 718 534 320

Aantal keer bekeken 5

gepubliceerd op

RapporteerVerkoop soortgelijk product

Koop meer en bespaar op verzendkosten

 

Gecomb. verzending

1 dag

Anderen vonden het ook leuk

Vergelijk definitieve prijzen

Hoeveel is het waard?

Meer voor jou

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.