HETT - Bill Bufford
EUR 1,74
Kopersbescherming is optioneel voor bedrijven.
Verzonden binnen Nederland
Niet gespecificeerdDe verkoper heeft geen verzendoptie voor levering naar het geselecteerde land. Neem contact op met de verkoper voor een offerte.
Het artikel wordt niet naar je regio verzonden. Neem contact op met de verkoper over mogelijke verzendopties.
Meer informatie
Samfraktspriset blir aldrig högre än den högsta frakten
för ett enskilt objekt!!
Alla försändelser packas noga och omsorgsfullt.
för ett enskilt objekt!!
Alla försändelser packas noga och omsorgsfullt.
Gecomb. verzending
7 dagenAlle betalingen worden voor je veiligheid door Tradera gecontroleerd.
Directe betaling
Kopersbescherming geldt voor alle betaalmethoden
1/0

Beschrijving
EN AMATÖRS ÄVENTYR SOM KÖKSSLAV, PASTABAGARE OCH SLAKTARLÄRLING.
Format: Pocket.
Skick: I fint skick!
Tryckt år: 2008
Resultatet är en fartfylld, underhållande och djupt insiktsfull skildring av livet bakom kulisserna i topprestauranger, fylld av svett, humor, passion och rena vansinnesutmaningar. Perfekt för dig som älskar mat, berättelser och människor som går all-in.
Format: Pocket.
Skick: I fint skick!
Tryckt år: 2008
Se resume: En vild, rolig och passionerad resa rakt in i den professionella matlagningens hetta
Bill Buford kastar sig huvudstupa in i restaurangvärldens kaos – och tar läsaren med sig. I Hett lämnar Buford sitt trygga liv som redaktör i New York för att börja om från noll i köket hos Mario Batali. Det som börjar som ett experiment blir snart en besatthet: att förstå vad som driver kockar, varför kök fungerar som de gör och hur mat kan vara både konst och kamp.Resultatet är en fartfylld, underhållande och djupt insiktsfull skildring av livet bakom kulisserna i topprestauranger, fylld av svett, humor, passion och rena vansinnesutmaningar. Perfekt för dig som älskar mat, berättelser och människor som går all-in.
Vertaald door
Meer voor jou
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
Prijs:.
