Låt de gamla drömmarna dö - John Ajvide Lindqvist Ljudbok MP3-Cd 2011

SEK 69
Kopersbescherming is optioneel voor bedrijven.

PrylTokigt

Näshulta, Zweden

4.9

PrylTokigt

Bedrijf

Top verkoper

2 785 beoordelingen

Lees recensies

Beschrijving

Låt de gamla drömmarna dö (novellerna) innehåller de noveller som finns med i pappersboken med samma titel. Berättelserna är skrivna under lång tid i vitt skilda sammanhang och bär alla Johns oefterhärmliga och älskade berättarröst, liksom hans svarta humor.
Titelnovellen är en epilog till debuten Låt den rätte komma in. Där avslöjas vad som egentligen hände med Oskar och Eli sedan de klivit av tåget. Här finns även den klaustrofobiska långnovellen Ansiktsburk, som skrevs för Göteborgs filmfestival 2009 och handlar om en författare som ställs till svars för sina skapelser, både av skapelserna själva och av regissören Roy Andersson. Samt DN-följetången Tindalos, om småbarnsmamman i Roslagen som förföljs av det tragiska minnet av hennes fars död.
Detta är boken för alla som vill veta hur det går och som vill tillbringa några timmar i John Ajvide Lindqvists fascinerande och skrämmande värld.

Författare: John Ajvide Lindqvist
Utgivningsår: 2011
Antal skivor: 1
Tot. Speltid: ca7 timmar
ISBN: 9789186223731
Förlag: Ordfront

Jag säljer endast felfria skivor - om skivan är skadad eller inte stämmer med beskrivningen har du reklamationsrätt

Distans och hemförsäljningslagen
Vi tillämpar Distans- och hemförsäljningslagen - mer info i vinnarmail
Genom att handla från PrylTokigt garanterar du att du är minst 18 år gammal eller har förmyndares tillåtelse att handla.

PrylTokigt är en del av Patrik Norens Bouleservice i Eskilstuna

Item nr. 702 638 737

Aantal keer bekeken 29

gepubliceerd op

RapporteerVerkoop soortgelijk product

Koop meer en bespaar op verzendkosten

 

Gecomb. verzending

1 dag

Meer van dezelfde winkel

Anderen vonden het ook leuk

Vergelijk definitieve prijzen

Hoeveel is het waard?

Meer voor jou

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.

Prijs:.