Beskrivning

Mörkblå byxor med förstärkta partier på knän och säte. Byxorna har justerbar midja med kardborreband och dragkedjefickor.
Dragsko i bensluten.

Friluftsbyxa i stretchigt material, förstärkt med Cordura som gör byxan slitstark. Friluftsbyxan passar både till vardag och aktivitet, lämpar sig bra som vandringsbyxor. Fin passform, justerbara benslut och midja, snabbtorkade material.

Trapper, en slitstark friluftsbyxa i en fantastisk mjuk och slitstarkt material, som dessutom är snabbtorkande. Byxan har lite stretch för den ultimata passformen och komforten när du är aktiv. Byxan är justerbar både i midja och benändarna och har ett fint snitt som ger en utmärkt passform. Friluftsbyxan är förstärkta på knän och rumpa med Cordura för maximal slitstarkhet. Perfekt för daglig användning eller mer krävande aktiviteter som klättring och vandring.

Byxan har tillägg i form av ventilationsfickor på sidorna samt en extra ficka framtill för värdesaker.

Objektnr 680 834 366

Visningar 9

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

7 dagar

Mer från samma kategori

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Du kanske också gillar

Isbjörn Trapper byxor, storlek 146/152 CL

Slutar 29 jun 15:50

Utropspris

0 Bud

600 kr

632 kr med köparskydd.

Vrålapan

Helsingborg, Sverige

5.0

Vrålapan

Verifierad

Toppsäljare

637 omdömen

Läs omdömen