Klockfodral för 3 Klockor. brun

Slutar 23 dec 18:36

299 kr
316 kr med köparskydd.

Traderas köparskydd

  • Ersättning om varan inte är som beskriven
  • Ersättning om du inte får din vara

PerA84

Stocksund, Sverige

5.0

PerA84

Verifierad

Toppsäljare

1 008 omdömen

Läs omdömen

1/0

galleryimage 3

Beskrivning

#reapåtradera
Klockfodral watch roll. Perfekt för att förvara och transportera dina klockor säkert. Fodralet rymmer upp till 3 klockor och är tillverkat i ett brunt läderliknande material med en mjuk insida.
Klockkuddarna passar bäst till omkrets 16-19cm.
Det är en hårdare skicka som man ser på båda sidor som går igenom hela och man skuter in den. Utanpå är en supermjuk kudde på kortsidorna så mindre omkretsen anpassar sig. På långsidorna är det en stadigare fyllning. Ingen präglad logga.

Brun Elegant klockroll i läder/vegan läder* med plats för tre klockor. Väskan är utrustad med mjukt, skyddande innerfoder. Denna är riktigt bra konstruerad för att skydda klockor.

Finns LIKNANDE I SVART
färg: brun.
Det här är de största watch roll jag säljer, den är ca 25cm lång. 10cm bred. 7,5 cm hög

Helt ny i box för frakt.
*Läder enligt beskrivning och på andra säljare som såld samma vara, att det är "äkta läder". Men jag vill reservera mig för jag misstänker att det kan vara en lägre gradering av lädermaterial som bonded leather eller "genuine leather" vilket innehåller äkta läder. Om du ser på youtube eller Wikipedia vad Genuine Leather betyder, det vilket kan vara äkta mellanhudsläder coatat eller fasthållet och färgat med en icke äkta hinna över lädret.

(Som alternativ har jag också en mörkbrun i äkta topgrain 100% läder 3x watchroll. Den kommer garanterat åldras vackrare. I annan annons)

Objektnr 757 464 829

Visningar 23

Publicerad

Anmäl

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

3 dagar|Fri frakt över 2 000 kr

Andra har även tittat påVisa alla

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig