Beskrivning

Öreskoga. Nutid. 15-årige Bert Ljung har en dag avtalat med klasskamraten Camilla Gaevert att de ska bli av med sina respektive oskulder genom att ha samlag med varandra efter skolan. När han kommer hem till henne med några vittnen, dvs klasskamraterna Åke och Lill-Erik som ska vänta utanför huset, har hon emellertid blivit betänksam och tycker att man bör vara förälskad och ha sällskap en tid för att kunna ligga med varandra. Strax därefter anländer också hennes pojkvän och Berts hatobjekt, Carl-Philip Silfverbratt, lokal hockeystjärna med svart bälte i karate som charmat snart sagt alla flickorna på skolan. Så Bert får lomma iväg med oförrättat ärende.

Hemma är det si och så med föräldrakontakten. Pappa Fredrik är ständigt upptagen med sin vägginbyggda TV och sin nya parabol. Mamma Madde klagar över att det är hon som får sköta allt i hemmet. Och mormor återupplever sin ungdom med nya sambon Henry. Det enda som lyser upp Berts sexfixerade fantasivärld är den nya klasskamraten och grannflickan Victoria, som flyttar in från Stockholm med sin mamma Marianne.

Det går dåligt i skolan för Victoria, så hon ber Bert hjälpa henne med läxorna. Snart blir de goda vänner, men Bert vill egentligen att de ska vara ihop. Därför antyder han också för de andra i

Objektnr 670 202 009

Visningar 53

Publicerad

AnmälSälj liknande

Mer från samma butik

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Du kanske också gillar

BERT DEN SISTE OSKULDEN (MARTIN ANDERSSON,CAJSA-LISA EJEMYR) VHS

45 kr
49 kr med köparskydd.

Trollet 74

Katrineholm, Sverige

5.0

Verifierad

Toppsäljare

12 818 omdömen

Läs omdömen