Beskrivning

Symönster från Tessuti Patterns - Lyon Jacket är en insydd jacka med höftlängd utan krage och har axelinsnitt framtill, band vid halsen bak, långa ärmar och utanpåfickor. Denna snabba och enkla sömnad har fyra påsydda tryckknappar och kan bärs stängd eller öppen som det perfekta skikt-lagret för kallare månader. Eftersom de flesta sömmar överlappar varandra och fållen lämnas råa, sys den bäst av kokta/tovade ull som inte slits när de skärs.

Språk: Engelska
Storlekar: 6-16 (se tabell)

Handla på fagert:

* Genom att handla hos oss godkänner du att vi hanterar dina personuppgifter i vårt ordersystem.

* Vi kommer inte att kontakta dig på mejl angående betalning och leverans, utan du betalar till Tradera och dina varor skickas inom 2-3 arbetsdagar efter att vi har mottagit din betalning.

* Priset ändras inte för att du handlar flera varor.

* Vi skickar med Postnord. Dina varor levereras som brev och är oftast så litet att det levereras direkt i din brevlåda. Vi skickar
leveranser 3 gånger per vecka, i regel varje måndag, onsdag och fredag.

* Du har alltid rätt att ångra Ditt köp inom 14 dagar från det att du beställde. Varan skall vara oanvänd och oskadad, mönsterpåsen får ej vara öppnad. Vid retur eller byte av varor betalar du själv samtliga fraktkostnader.

Objektnr 693 559 916

Visningar 33

Publicerad

AnmälSälj liknande

Mer från säljaren

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

Symönster Lyon jacket från Tessuti

Avslutad 27 sep 20:39

Såld för

249 kr

Köparskydd är valfritt hos företag.

Annonsen är avslutad. Såld med Köp nu.

 

fagert

Tollered, Sverige

5.0

fagert

Företag

Toppsäljare

637 omdömen