Att umgås med konst, av Ulla Tham, 1995

Avslutad 14 jun 11:33

Såld för

45 kr

49 kr med köparskydd.

Annonsen är avslutad. Såld med Köp nu.

 

Guldhedningen

Göteborg, Sverige

5.0

Guldhedningen

Verifierad

Toppsäljare

1 253 omdömen

Beskrivning

Boken "Att umgås med konst" av Ulla Tham är en guide till att förstå och uppskatta konst. Den innehåller avsnitt om färg, rörelse, idé- och stilhistoriska studier samt konstnärsbiografier. Boken är tryckt med bidrag från Länsmuseifonden kulturfond och stöd från Östergötlands läns landsting, Motala kommun och SAABs konstförening i Linköping. ISBN 91-87722-09-7.

Spana in min profil för fler böcker om historia och konst!

Några bra saker att veta:
1: Kolla skräpposten om du väntar på meddelanden från mig! Mail via Traderas meddelandefunktion hamnar ofta där eftersom aviseringar om meddelanden skickas från tillfälliga mailadresser.

2: Vikten som är skriven för frakten av varan stämmer inte alltid överens med varans faktiska vikt. Orsaken är att fraktalternativen för 200 g t.o.m. 1 kg kostar lika mycket, vilket även gäller för 2 kg t.o.m. 10 kg, och Tradera brukar automatiskt avrunda vikten uppåt. Det rör sig alltså inte om ett misstag, utan ni får den billigaste frakten jag kan åstadkomma.

3: Varor som skickas med frimärken går inte att spåra.

4: Tradera är konstruerat på ett sätt som gör att frakt inte kan bokas och adress för hämtställe inte kan släppas förrän du som köpare betalat varan. Helt okej om ni inte tycker det är någon brådska, men ni har fram t o m nästa dag på er att betala annars måste jag tyvärr lämna en anmärkning.

Objektnr 736 240 879

Visningar 182

Publicerad

Anmäl

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag|Fri frakt över 800 kr

Andra har även tittat påVisa alla

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig