Vem är det '99, Svensk biografisk handbok 1999

Slutar 13 sep 20:03

12 h 43 min

Utropspris

20 kr

23 kr med köparskydd.

iqpi

Örebro, Sverige

5.0

iqpi

Verifierad

Toppsäljare

1 578 omdömen

Läs omdömen

Beskrivning

VEM ÄR DET är en svensk biografisk handbok. Den innehåller ca 10 000 nu levande representanter för skilda områden i det svenska samhället: statsförvaltning, näringsliv, konst, musik och litteratur, teater och film, politik, press, radio och TV, idrott m m. Biografierna innehåller bl a uppgifter om titel, födelsedatum och -ort, skolor och examina, anställningar eller verksamheter, uppdrag och verk. Utmärkande för VEM ÄR DET är att de biograferade själva lämnat de uppgifter som ligger till grund för artiklarna. Första utgåvan av VEM ÄR DET kom ut redan 1912. Årets utgåva är den 44:e.

Förlag: Kunskapsförlaget P.A. Norstedt & Söner
År: 1999
Redaktör: Elisabeth Gafvelin
Form: Klotband med skyddsomslag
Sidantal: 1263 sidor.
Vikt: 994 gram
Format: 19 x 13 cm
ISBN: 91-1-300536-7

Skick, bok: Gott använt skick. Pärmen är fint bibehållen då den använts med omslag. Ett ljust skavmärke på baksidan. Datum och pris handskrivet på insidan av pärmen och första försättsbladet. Mindre markeringar med gul highlighter förekommer här och där i boken.

Skick, skyddsomslag: Gott skick med en del nagg och ett par revor. Lite solblekt på ryggen.

* ** *** **** ***** **** *** ** *

Vill du vänta med betalningen till lön så går det jättebra. Skicka mig ett meddelande så löser vi det.

Jag samfraktar gärna vid vinst av flera auktioner. Hör av dig så kan jag vänta in om du vill buda på fler auktioner. Ingen strikt tidsgräns.

Avhämtning är möjlig i Örebro, Motala och på vägen däremellan.

Objektnr 748 938 718

Visningar 44

Publicerad

Anmäl

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

7 dagar

Andra har även tittat påVisa alla

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig