Beskrivning

CHIN MOUNT fäste för Nolan N80-8.
Jag har själv använt detta fäste och det funkar suveränt, säljer det för att jag har en ny hjälm som jag använder mer.

-Den bruna tejpen är bara för att skydda VHB tejp/limmet från få sämre fäste

-En extra bit 3M VHB tejp/lim ifall att det gamla inte fäster tillräckligt bra. Det är enkelt att ta bort den gamla biten, behövs bara en hårfön. 3M VHB tejp/limmet är samma sort som GoPro och CHIN MOUNT använder, det är alltså starkare än berget. 3M VHB:n är markerad så du lätt kan skära ut en form och klistra på fästet.

-En J-hook som saknar ett ”öra”, jag testade rycka åt alla håll och det vill inte lossna förrens man klämmer plast ”fjädern”, verkar vara ett pålitligt fäste.

Fästet bör kunna passa till hjälmar med liknande kurvatur till Nolan N80-8. Min nya hjälm var alldeles för skarp vilket jag inte tänkte på.

Billigare att köpa från mig än direkt från CHIN MOUNT eftersom att du skippar tull avgiften. För mig kostade tull avgiften ca 200kr och frakt tiden blev ca 12 dagars från CHIN MOUNTS

Jag bröt fästet perfekt i mitten med mening för att se om det passade min nya hjälm men kurvaturen var för skarp för fästets utformning, nu är det super limmat ihop. Att den är super limmad ska inte vara något problem när fästet sitter på hjälmen då det är den dubbel sidiga 3M VHB tejp/limmet som är det som håller ihop fästet när den sitter på hjälmen.

Objektnr 694 928 260

Visningar 49

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

CHIN MOUNT GoPro/DJI Fäste till Nolan N80-8 + extra tillbehör

Slutar 8 okt 12:11

Utropspris

0 Bud

126 kr

134 kr med köparskydd.

fiskfile6

Uppsala, Sverige

5.0

Verifierad

91 omdömen

Läs omdömen