Single stitch tee, Medium
Fraktpris inom Sverige
46 kr DHL
47 kr DB Schenker
Samfrakt
3 dagar|Fri frakt över 1 000 krAlla betalningar granskas av Tradera för din säkerhet.
1/0

Beskrivning
Storlek Medium P2P 49 cm | Armlängd 20 cm | Rygglängd 68 cm
Beskrivning
Made in the U.S single stitch tee, i fint skick
Single stitch används ofta för att snabbt kunna skapa skillnad i om en t-shirt är äldre. Genom att kolla på sömnaden på t-shirten så ser man direkt om t-shirten har ett “single stitch” avslut. Utöver sömnadssättet så för äldre plagg (oftast) med sig bättre kvalitet material och med det hållbarhet!
Alltid fri frakt vid köp över 1000 sek.Material: 100% bomull
Vi här på Phoenix and Friends specialiserar oss på vintagekläder, med en förkärlek för jeans! Kolla gärna in vår Tradera-sida för fler otroliga plagg och hör av er om ni har några frågor!
P.S hör gärna av er om det är något ni letar efter som ni inte hittar här på vår Traderasida, finns massor med godbitar vi inte hunnit lägga upp än!
P.S.S Se mått på plaggen innan köp! vintage storlekar kan vara annorlunda mot storlekar i dagens plagg!








































