Filippa K ribbstickad tröja i ren lammull, sz. S
Slutar 5 jan 2026 13:38
Fraktpris inom Sverige
50 kr DHL
50 kr Instabox
60 kr PostNord
Samfrakt
1 dagAlla betalningar granskas av Tradera för din säkerhet.
1/0

Beskrivning
Medeltjock Fuchsia långärmad tröja med rund halsringning, ribbade muddar och nedsläppta axlar, skuren i en avslappnad passform ur mjuk, varm ren ribbstickad lammull, från Filippa K ”Lambswool Rib Pullover” i utmärkt skick.
Nypris ca. 2300-2500 kr
Hemsida (kopiera & klistra in): https://www.filippa-k.com/se/sv/
Anmärkningar: N.a.
Kön: Dam
Material: 100% lammull
Färg: Rosalila (Fuchsia)
Mönster: Enfärgad
Storlek: Small
Armhåla t. armhåla - ca. 53 cm, Axel t. axel - ca. 53 cm
Ärm (från axeln/armhålan) - ca. 40 cm / ca. 40 cm
Midja - ca. 50 cm, Öppning (1 / 2) - ca. 43 cm / ca. 40 cm, Längd - ca. 59 cm
På en skala från 1-10 där 1 är "nytt med prislapp/i obruten förpackning", 2 är "samma som 1, men ingen prislapp och/eller förpackning", och 10 är "bedrövligt skick och praktiskt taget helt obrukbart" så är detta objekt en 3’a
En tydligare guide över skalan ovan finns i presentationstexten. Gå till mina övriga annonser och högst upp på sidan till höger om bilden tryck på ”...visa mer” så expanderas texten. Jag rekommenderar att man läser det, då där även finns annan info som är bra att veta. Skalan finns längst ner.
Köp mer och spara på frakten
Samfrakt
1 dag- Sluttid13 dec 10:16.Pris:400 kr,Köp nu.
- Sluttid13 dec 10:17.Pris:400 kr,Köp nu.
- Sluttid13 dec 10:18.Pris:1 000 kr,Köp nu.








































