Sm släpet

23 500 kr

Beskrivning

Tjenare!
Säljer nu mitt SM-släp (modell 300) med rymlig kåpa då det är dags för nya projekt. För dig som vill ha ett riktigt svenskt kvalitetssläp som bara är att koppla på och köra utan några överraskningar – här är det.
Jag har precis gått igenom släpet ordentligt inför försäljning, så det är i kanonskick mekaniskt och blev nybesiktigat idag helt utan anmärkningar!

Flakmått: 302 x 160 cm (invändig ståhöjd/lasthöjd under kåpan ca 130–140 cm). Du får alltså enkelt plats med hela byggskivor, skotrar eller stående möbler utan problem.

Nyligen åtgärdat & nytt:
Helt nya bromsar och bromsvajrar
Ny påskjutsdämpare
Ny handske / kulkoppling
Nysmord och infettad påskjutsbroms
Ny säkerhetsvajer
Nya surrningskrokar monterade
Golvet är i gott skick.

Vad som ingår:
Både sommardäck och dubbade vinterdäck
Lås till släpet (perfekt så det får stå ifred)
Rymlig glasfiberkåpa som håller all last torr och säker
Kåpan har lite spår/skuggor från tidigare dekaler, men den gör sitt jobb till 100 %. Finns spår av rostlsgningar men inget som försämrar kärran. Släpet ligger fantastiskt stabilt och fint bakom bilen.

Reg.nr: WLJ 802
Pris: 28 500 kr (eller bud vid en riktigt smidig affär på plats)
Släpet finns i Västerås. Ägarbyte gör vi enkelt i Transportstyrelsens app och betalning sker via Swish.
Bara att höra av sig om du vill komma och kika!

Objektnr 750 076 665

Visningar 66

Publicerad

Anmäl

Mer från säljarenVisa alla

Andra har även tittat påVisa alla

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig