NY! Legio Custodes Dice set

369 kr
Köparskydd är valfritt hos företag.

Japon

Årsta, Sverige

5.0

Japon

Företag

Toppsäljare

23 709 omdömen

Läs omdömen

Beskrivning

Ny produkt direkt från Games Workshop.

Information från Games Workshop:
Legio Custodes är mäktiga utöver all beskrivning. Som kejsarens egen personliga armé står de över Legiones Astartes i både gestalt och status. När de drar ut i strid kan ingen stå emot deras vrede.

Detta är ett set med 20 sexsidiga tärningar med rundade hörn, avsedda för spel i Warhammer: The Horus Heresy och med tema hämtat från Legio Custodes. De är gjutna i pärlemorskimrande röd akrylplast med markeringar i guldfärg och mäter 16 mm längs varje sida. Sidorna som visar 1–5 har traditionella prickar, medan sidan som visar 6 är prydd med symbolen föreställande kejsarens örn (Aquila) – kännetecknet för Talons of the Emperor.

Innehåll:
– 19 st. T6-tärningar med symbolen för kejsarens örn på sidan som visar 6
– 1 st. spridningstärning (scatter die)

Dessa tärningar finns endast tillgängliga så länge lagret räcker.

Glöm inte att köpa till färger och andra Games Workshop produkter!

Om oss: Japon startades 2015 och drivs som ett hobbyföretag av tv-spelsentusiasterna Jan Jonsson och Pontus Hellgren. Vår filosofi är att tillhandahålla begagnade retrospel åt spelare och samlare. Alla spel är rengjorda och testade. Till förnuftiga priser dessutom.

Japon drivs som ett aktiebolag med F-skattsedel med säte i Stockholm. (Japon Games AB. Org nr: 559008-2268). Vi använder oss av vinstmarginalbeskattning för samlarföremål.

Objektnr 750 551 484

Visningar 25

Publicerad

Anmäl

Mer från säljarenVisa alla

Andra har även tittat påVisa alla

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig