Start with Why - Simon Sinek

Slutar 20 feb 16:40

99 kr
106 kr med köparskydd.

be_blessed

Norrköping, Sverige

5.0

be_blessed

Verifierad

Toppsäljare

556 omdömen

Läs omdömen

Beskrivning

Start with Why - Simon Sinek

Utforska hur stora ledare inspirerar alla att agera med Simon Sineks "Start with Why".

Simon Sineks ikoniska globala bästsäljare har sålt mer än tre miljoner exemplar genom att ställa en enkel grundläggande fråga:

Varför är vissa människor och organisationer mer innovativa, mer inflytelserika och mer lönsamma än andra?

Svaret på varför är ett annat varför. Ledare som Martin Luther King Jr., Steve Jobs och bröderna Wright hade lite gemensamt, men de började alla med ett VARFÖR. De insåg att människor inte verkligen köper in sig på en idé, en rörelse, en produkt eller en tjänst förrän de förstår VARFÖR bakom den.

Med ett nytt förord och uppdateringar genomgående – som vikten av att hålla fast vid vårt VARFÖR i en sociala medier-besatt värld – hyllar denna 15-årsjubileumsutgåva den enkla men transformerande idén som leder människor till att inspirera storhet.

ISBN 978-0-241-95822-3.

Objektnr 712 844 692

Visningar 123

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.