Google Coral USB Accelerator - Edge TPU

Slutar 29 maj 20:34

Ledande bud

399 kr

421 kr med köparskydd.

djepix

Kärna, Sverige

5.0

djepix

Verifierad

Toppsäljare

308 omdömen

Läs omdömen

Beskrivning

Google Coral USB Accelerator är en enhet som lägger till Edge TPU-maskininferens till befintliga system. Den innehåller en Edge TPU, en liten ASIC som är byggd av Google för att köra maskininferensmodeller med hög prestanda.
Den utför 4 biljoner operationer per sekund (4 TOPS) med 2 TOPS per watt, vilket gör den till en effektiv lösning för att lägga till AI-kapacitet till en mängd olika enheter.
Enheten ansluts via USB 3.0 och är kompatibel med Debian-baserade Linux-system, macOS och Windows. Den stöder TensorFlow Lite-modeller och erbjuder ett snabbt sätt att implementera maskininlärning på enheter.

Den kan t.ex. användas på en RaspberryPi med HomeAssistant och Frigate för detectering av objekt och personer med mera.

Är i mycket gott skick (tom skyddsplast kvar på USB kabeln ??) Har fungerat mycket bra, säljer då jag bytt system.

Objektnr 732 756 015

Visningar 20

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.