Barbie-dockor 90-tal

Slutar 9 sep 21:16

550 kr
580 kr med köparskydd.

makkay

Billdal, Sverige

makkay

Verifierad

2 omdömen

Läs omdömen

Beskrivning

Detta parti inkluderar tre Barbie-dockor från sent 1980-tal till tidigt 1990-tal med tillhörande kläder och accessoarer.

En av dockorna är från: 1985 Mattel Barbie Twice As Nice Reversible Fashions collection och kommer med 3 ombyten. En lila/rosa vändbar aftonklänning med ett flerfärgat skärp och rosa skor med lila fluff samt en guldclutch (ena sandalremmen trasig på baksidan).
En outfit är en röd långärmad midiklänning med vändbar tillhörande jacka med regnbågsfärger på ena sidan & samma tyg som klänningen på andra sidan: Barbie Red Rainbow Jacket Mattel 2301.
En outift är en kort diskoklänning i flerfärgat skimrande "prassligt" tyg med tyll.

Skipper: är klädd i en rosa balettoutfit med matchande tights och skor, samt en rosett i håret & en "ädelsten/diamant" (i plast)på magen.

Brud-barbie: är klädd i en vit brudklänning med gulddetaljer och en slöja. Något fläckig klänning.

Normalt åldersrelaterat slitage.

Objektnr 740 087 326

Visningar 26

Publicerad

Anmäl

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag

Andra har även tittat påVisa alla

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig