65mm CNC Fräsdammsugare Adapter

Slutar 29 nov 01:22

279 kr
295 kr med köparskydd.

Daniel7472

Växjö, Sverige

Verifierad

5 omdömen

Läs omdömen

Beskrivning

Viktig information:

Kan ej förbereda/skicka/ses jämna veckor på grund av mitt jobb. Production, montering och varu leverans kommer ändast ske från tisdag till söndag ojämn vecka. Skickas inom 24h efter betalning.

Tack för er förståelse.
----------------------------------------------------
Dammsugartillsats för CNC-fräs. Fästes runt spindeln och har borstar som hjälper till att samla upp damm och spån.

Borsten sitter fast med 30st 5x2mm magneter för att säkerställa att den inte kommer loss. Man kan änkelt ta bort den genom att rotera borst delen så att magneterna släpper och man kan byta borr. Det finns även 2 hål som man kan använda för att skruva fast borsten till övre delen om man inte vill riskera att den lossnar alls, men om man inte skär för djupt så borde dem inte behövas att användas.

Magneterna är tryckta i plats utan något lim då dem sitter bra nog att det inte behövs borsten är 75mm lång minus 12mm som är fast limmade med epoxy i plast formen.

65mm Fräs
35mm damsugar hål

----------------------------------------------------
Jag har designat och byggt denna själv för att den ska passa min Genmitsu 4040 pro max settup så om du har några frågor är det bara att skriva.

Kan säljas som "kit" var den ej är monterad för ett lägre pris: 50kr rabbat

Denna product är 3d printad i PETG plast med 20% ifyllning villket jag anser är en bra mängd (kan öka procenten för 2kr extra per 1% mer ifyllning

Kan ske ändringar i designen om jag hittar något att förbättra men funktionen kommer att vara samma då jag kommer att testa modificationen innan den säljs.

Objektnr 699 532 367

Visningar 99

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig