1/0


Beskrivning
HOW THE CAMEL GOT HIS HUMP - Philips CD-I
Lek och lär program från året 1991 till Philips CD-I konsoller för barn och familjen.
Spel skivan och fodralet är i mycket fint skick.
Play and learn multimedia title for kids and family from the year 1991 compatible with Philips CD-I players.
The game disc and CD jewel case is in very good condition.
ABOUT THE GAME / OM SPELET
Rudyard Kiplings Just So Stories har förtrollat barn i generationer. Denna populära berättelse om den lata Camel som sa "Humph" en gång för ofta berättas av Jack Nicholson, med musik av Bobby McFerrin.
Dessutom erbjuder denna interaktiva upplevelse en detaljerad föräldraguide som hjälper dina barns lärande. Du kan välja en åldersnivå för spel, visa berättelsetexten på skärmen så att barnen ser orden som de hör dem och välja aktiviteter relaterade till berättelsen.
Barn kan öva så viktiga färdigheter som återkallelse, visuell visuell diskriminering, klassificering, positionella begrepp och mer.
How The Camel Got His Humps är en i en serie interaktiva berättande äventyr för barn.
TECHNICAL INFORMATION
UPC / EAN: (streck kod - barcode) 731069002123
Catalog No: 310690021-2
Producerad by the Philips Interactive Media of America in association with Rabbit Ears Productions, Inc
Drawings by Tim Raglin
Written by Rudyard Kipling
Mer från samma butik
- 3 150 kr
4 500 kr30%Köp nu