1/0


Beskrivning
En datasette (kort för data cassette) var en bandspelare för lagring av data som användes tillsammans med äldre hemdatorer som Commodore 64 eller Vic-20 under 1980-talet. Den använde vanliga kassettband för att läsa och skriva data, ungefär som en ljudbandspelare.
Ingår:
-Datasette m. kabel.
-Manual
Mått: 22 cm x 18 cm x 8 cm
Lådan har öppnats.
Ej funktionstestad.
Observera att samtliga varor vi säljer är begagnade och säljes i befintligt skick.
Vi erbjuder frakt till närmsta postombud via Schenker samt avhämtning i våra fysiska butiker i Eslöv, Lund Öresundsvägen, Trelleborg och Ystad. Väljer du avhämtning kommer vi efter slutförd betalning att kontakta dig på Traderas direktmeddelande och fråga dig om i vilken av våra butiker du vill hämta upp din vara. Du kommer då att få ytterligare information om tillvägagångssätt.
Vänligen observera att du väljer fraktalternativ (Schenker eller avhämtning) innan betalning. Efter att betalning är gjord går det inte att ändra fraktalternativ, och eventuella lösningar kan leda till dyrare fraktkostnader för dig.
För köpvillkor samt kontaktinformation, vänligen se vår Info-sida här på Tradera.
Mer från samma butik
- 21 sep 20:0417 kr17 bud
- 21 sep 20:421 kr1 bud
Andra har även tittat på
Mer för dig
1530 Datassette Unit Model C2N för Commodore dator
Avslutad 14 sep 20:09
Slutpris
∙
167 kr
PikelEmi vann auktionen