Beskrivning

?Varm och vattentålig vinterstövel från Eskimo – Perfekt för lekfulla dagar i snön!
?Håll små fötter varma och torra med dessa charmiga och funktionella vinterstövlar från Eskimo. Med en livlig fuchsiafärg och mysig fuskpäls upptill är dessa stövlar lika snygga som de är praktiska.
?Egenskaper:
?Värme och komfort: Designade för att "Keep Warm", med en mjuk och isolerande insida som håller fötterna behagligt varma under kalla dagar. Den fluffiga fuskpälsen ger extra komfort och värme runt ankeln.
?Vattentålig design: Tillverkade med material och tekniker för att hålla fötterna "DRY!", vilket gör dem idealiska för snöiga och slaskiga förhållanden.
?Stilren och praktisk: Den iögonfallande fuchsiafärgen och de korsade snörena ger stövlarna en lekfull och modern look. Den robusta yttersulan i svart ger bra grepp på vinterunderlag.
?Kvalitet från Eskimo: "Eskimo Shoes are designed in Sweden and developed in cooperation with the world's most qualified footwear manufacturers." Detta garanterar en produkt av hög kvalitet och hållbarhet.
?Enkel att ta på och av: Designen med snörning gör det enkelt att justera passformen för maximal komfort.
?Detaljer: Sula med grovt mönster för optimalt grepp.
?Dessa Eskimo-stövlar är det perfekta valet för att hålla ditt barn bekvämt och skyddat under höstens och vinterns äventyr, oavsett om det är i pulkabacken eller på väg till skolan

Objektnr 693 561 742

Visningar 107

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

3 dagar

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

Nya ! Eskimo Vinterstövlar, Rosa, Storlek 31-20cm invändig längd o.p 699kr

Avslutad 5 okt 21:36

Slutpris

50 kr

Köparskydd är valfritt hos företag.

Nadia11_11 vann auktionen

 

shoeoutlet

Borås, Sverige

5.0

shoeoutlet

Företag

Toppsäljare

11 800 omdömen