Utbytesrelä, Sentec SCA1

Slutar 22 Jun 09:01

129 kr
Köparskydd är valfritt hos företag.

Beskrivning

Märker du att din SCA1 släpper igenom signal även när strömbrytaren står i "Standby"? Eller tappar ljudet i styrka, eller ger distorsion och skrap? Då är det troligt att utgångsreläet är dåligt.

Tyvärr tillverkas inte längre något relä med samma pinkonfiguration som det OUB-S212 som sitter monterat från fabrik.

Därför finns nu denna adapter till försäljning. Den är baserad på Omrons G6K — ett mycket pålitligt signalrelä med lång livslängd och låg kontaktresistans (< 100 mO). Reläet är monterat på en kompakt adapter med lödstift som passar direkt i SCA1. Bara att löda i, med andra ord.

Frågor? Hör gärna av dig innan köp.

----------------------
Som köpare har du 14 dagars ångerrätt enligt lagen om distansavtal och avtal utanför affärslokaler (SFS 2005:59) när du handlar av mig. Vid retur står du som köpare för fraktkostnad, och återbetalning sker när jag mottagit returen.

Objektnr 728 290 394

Visningar 64

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.