Lättläst FLADDERMÖSS Bengt-Erik Engholm Jojo Falk 2012
Fraktpris inom Sverige
PostNord Fri frakt
Mer info
Vi skickar vanligen med Postnord. Enstaka större paket skickas med Schenker eller DHL.
JAG VÄLJER FRAKTSÄTT.
All frakt är fri inom Sverige!
Undrar du över något ring: Haldins Hylla 070-6914777.
MVH
Mia
Alla betalningar granskas av Tradera för din säkerhet.
1/0


Beskrivning
SE BILDER FÖR MER INFORMATION.Lättläst FLADDERMÖSS
av Bengt-Erik Engholm och Jojo Falk
Natur och kultur förlag 2012.
Kartonnage i mycket gott skick. Dedikation av författaren.
Fladdermöss finns nästan överallt på jorden men är väldigt hemliga. En fladdermus kan fånga 4000 myggor på en enda natt och om de fångar en stor insekt som de inte kan äta i farten gör de en praktisk liten väska av sin egen vinge. Den största fladdermusen i världen mäter 170 centimeter mellan vingarna, den minsta är liten som en fjäril. Och vampyrer finns på riktigt!
Bengt-Erik Engholm (född 1959) är uppvuxen i Kölsillre, Medelpad och bor idag i Aspudden, Stockholm. Tillsammans med illustratören Jojo Falk har Bengt-Erik skrivit böcker till Natur & Kulturs fakta-serie. Totalt har det blivit sex informativa och roliga böcker - Fakirer, Fladdermöss, Skelett, Havsvidunder, Snor och Löss. Fakirer tilldelades 2010 Bokjuryns pris för bästa faktabok.
OBS! FRAKTEN INGÅR I PRISET!
Jag skickar främst med Postnord.
Det är köparens ansvar att ha rätt adressuppgifter.
Som köpare har du 14 dagars ångerrätt enligt lag när du köper från mig.
Vid retur är det du som köpare som står för frakten och jag återbetalar pengarna inom 30 dagar. Detta betyder att du som köpare kan känna en trygghet när du köper varor från mig, då du som köpare har rätten att ångra ditt köp om varan inte uppfyller de förväntningar du hade på den när du genomförde köpet.













































