Tyska barn o ungdomsböcker

Slutar 13 mar 17:03

Utropspris

100 kr

107 kr med köparskydd.

maro00

Malmö, Sverige

5.0

maro00

Verifierad

Toppsäljare

1 146 omdömen

Läs omdömen

Beskrivning

Säljer två spännande böcker i serien R.O.M. av Christian Tielmann (Loewe) – perfekta för barn som gillar mysterier, historia och lite lagom rysliga äventyr.
Titlar som ingår:
• Das geheime Signum
• Im Tempel des Bösen
Böckerna utspelar sig i Rom och följer tre vänner som dras in i hemlighetsfulla händelser kopplade till stadens antika historia. Det handlar om mystiska tecken, försvinnanden, märkliga inbrott och mörka krafter som verkar i skuggorna. Spänningen byggs upp steg för steg och håller läsaren fast hela vägen.
Perfekta för barn i mellanåldern som gillar äventyr med historisk miljö och lite övernaturlig känsla. Lättlästa men ändå fängslande berättelser som lockar vidare läsning.
Böckerna är i fint skick och säljes gärna tillsammans som paket. Ett riktigt bra val för den som vill ha spänning och mysterier i bokhyllan.
Böckerna är på tyska.

Objektnr 719 986 531

Visningar 4

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.

Pris:.