Beskrivning

Huvudsaken av Eva Embrink Lannersten. Oläst. I toppskick.

”En dag flyttar Siris mormor in i det lilla huset i trädgården. Först tycker Siri att det är jättekul men snart märker hon att mormor inte är som hon brukar. Hon lägger saker på fel ställen och känner inte igen sig där hon bor - kommer hon då en dag inte att känna igen Siri heller?
Men en del saker kommer mormor faktiskt ihåg. Hon kan berätta spännande om när hon var liten i Finland under kriget. Och hon lär Siri hur man gör hattar!

Boken är en varm skildring av hur Siri och mormor behåller en nära kontakt trots att mormor fått Alzheimers sjukdom.”

Skickar varan så fort betalning är registrerad. Givetvis samfraktar jag och även avhämtning i centrala Stockholm går utmärkt. Kommer från ett rök- och djurfritt hem. Använder inte sköljmedel och tvättar parfymfritt. Lycka till!

Objektnr 697 446 776

Visningar 16

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

14 dagar

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

HUVUDSAKEN - EVA EMBRINK LANNERSTEN OLÄST OM DEMENS ALZHEIMERS SJUKDOM

Slutar 23 okt 21:58

Utropspris

0 Bud

29 kr

32 kr med köparskydd.

drowned

Stockholm, Sverige

5.0

Verifierad

Toppsäljare

8 738 omdömen

Läs omdömen