FANTASTISKT FINT MASSIVT HELSLIPAT CIGARR ASKFAT I KRISTALL FRÅN VAL ST LAMBERT

Slutar 7 nov 21:20

∙4 dagar 19 h

Utropspris

499 kr

Köparskydd är valfritt hos företag.

Välj till köparskydd

  • Ersättning om varan inte är som beskriven
  • Ersättning om du inte får din vara

antiktoannat

Malmö, Sverige

5.0

antiktoannat

Företag

Toppsäljare

1 918 omdömen

Läs omdömen

1/0

galleryimage 3

Beskrivning

Ett så mäktigt fantastiskt massivt slipat kristall askfat för den seriöse cigarr rökaren med stil, detta imponerar på vem som helst.

Som sagt i massiv tung kristall 2,86 kilo med fantastiskt fin slipning från skickliga arbetare på den bästa glastillverkaren i Belgien samt en av de större i Europa, Val St Lambert.

Askfatet är i mycket bra skick med endast en minimal stötskada på en spets och det fint signerat Val St Lambert se bilder.

Ca mått höjd 60 mm diameter 225 mm ca vikt 2,86 kg i fint skick se bilder.

Hej och välkommen till mina auktioner & butik som jag hoppas ni vinner/köper till ett bra pris då jag sätter skäliga utrop/pris, så lycka till & köp gärna fler för samfrakt som ni tjänar på.

OBS! Bud är bindande och läs under mitt info för all information angående köp här på Tradera.

Ett tips är att lägga startbudet på det ni är intresserade av och på så sätt låsa auktionen, risken är att jag annars säljer det direkt för ett köp nu pris.

Då detta är ett företag skickar vi bara spårbart till ombud men tar inget alls extra för emballage eller annat extra så bara den exakta kostnaden för frakten som fraktbolaget tar.

Vi skickar med DSV (Schenker) eller PostNord spårbart till ombud när måtten ej överskrider 200 mm på ett håll, av mångårig erfarenhet är DSV bäst på alla punkter.

All info kommer i vinnarmailet från Tradera så du får inget mail från mig, har du önskemål eller frågor om samfrakt, avhämtning, betalning, frakt till annat land mm så skicka meddelande genom Tradera.
Vid avhämtning måste ni kontakta mig för detaljer om överenskommelse med avhämtning.

Betalning ska vara mig tillhanda senast 3 dagar efter avslutad auktion om inget annat överenskommes.

När det gäller tekniska saker som apparater, klockor mm så kan jag inte ge garanti på mer än att den beskrivning jag ger när de fungerar vid prov tillfället.

Vid mottagen vara så uppskattar jag om ni lämnar ett omdöme som en kvittering och då lämnar jag alltid ett tillbaka tack.

IMPORTANT! If You live outside EU and need new shipping costs you MUST contact me after winning an auction since normally I do not send emails after auction because all information is in the email from Tradera.
#jugend #artdeco #antik #vintage #retro #swedishgrace #antikt #keramik #glas #orrefors #kostaboda #kuriosa

Objektnr 757 497 938

Visningar 30

Publicerad

Anmäl

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

7 dagar

Andra har även tittat påVisa alla

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig