Elvis Presley 1958 A. 23 - Toppskick. Filmisar / Gum Card

Slutar 3 nov 00:04

∙9 h 52 min

Utropspris

45 000 kr

45 499 kr med köparskydd.

Traderas köparskydd

  • Ersättning om varan inte är som beskriven
  • Ersättning om du inte får din vara

Bensai

Johanneshov, Sverige

5.0

Bensai

Verifierad

Toppsäljare

178 omdömen

Läs omdömen

1/0

galleryimage 2 zoomed in

Beskrivning

Säljer ett extremt välbevarat samlarkort från 1958 föreställande Elvis Presley i Jailhouse Rock. Kortet tillhör den tidiga och eftertraktade A-serien (Set A).

Kortet är ograderat men i absolut toppskick ("mint condition") med fantastiskt skarpa och vassa kanter. Det är mycket ovanligt att hitta 50-talskort i en så här välbevarad kvalitet. Se bilderna för din egen bedömning.

Dessa kort är högt värderade av samlare internationellt. Som referens till kortets potential har jag bifogat en skärmdump från eBay, där ett likadant kort från A-serien (officiellt graderat till PSA 9) just nu ligger ute för 12 000 USD (ca 119 000 kr). Observera att mitt kort säljs ograderat, men det är ett fantastiskt fint original.
Skickas spårbart och mycket väl och säkert emballerat.

Kortet är laminerad

Lycka till med budgivningen!

Objektnr 758 552 178

Visningar 42

Publicerad

Anmäl

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

1 dag

Andra har även tittat påVisa alla

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig