
Mioost
|Samfrakt 1 dag
Om
Ängelholm | Reg. February 2016
Priser på Pokémonkort är enligt Pricecharting.com
Är det budgivning så är det budgivning. Finns det ett ’köp nu’ och du vill ha varan så är det den knappen du ska trycka på. Accepterar inte föreslaget pris.
Accepterar inte pris via PM och dessa meddelanden med profiler kommer att anmälas och blockeras (till detta räknas också ändring av frakt som inte finns som tillgängligt val).
Jag tar inget ansvar för om fraktbolaget förlorar eller skadar ert köp. Det är något ni får stå för om inte fraktbolaget ersätter er för det.
Det kan ta upp till fem arbetsdagar innan jag skickar försändelsen. Jag meddelar er om det blir tidigare än så.
Du som köpare får 72h på dig att betala enligt Traderas regler. Efter det avbryter jag affären och låter någon annan få chansen att köpa. Du kommer även att bli blockerad så att du inte kan göra samma sak igen.
|
V
Jag har inte tid för dumma människor eller idioter, anser du att du är en sådan så låter du bli att köpa eller lägga bud på mina annonser och måste du fråga dig själv om du platsar i kategorin så vet du redan svaret.
Skambud = block
Skickar endast med spårbar frakt. Får jag meddelande med ’kan du inte skicka med frimärke’ så kommer jag att blockera dig snabbare än du hinner reagera.
Kort under 50kr skickas i vanligt kuvert utan extra förstärkning. (du betalar 10kr för kuvertet). Kort under 200kr men över 50kr packas i vadderat kuvert (de extra 30kr du betalar för i fraktsumman). Kort 200kr eller över packas i vadderat kuvert förstärkt med kartong (de extra 50kr du betalar för i fraktsumman).
Köper ni eller lägger ett bud på någon av mina annonser accepterar ni allt ovanstående och skickar ni meddelande till mig ska ni bekräfta att ni läst allt detta med ”bekräftar” innan ni skriver vad ärendet gäller annars får ni inget svar.
Försöker du lura mig så har du valt fel person. Jag filmar hela inpackningen och när jag skickar ditt paket eller brev.