VINTAGE ULLKAPPA från Skölds, Spandon, Junex grå kappa retro wool ulljacka ull

Avslutad 6 nov 19:58

Slutpris

125 kr

133 kr med köparskydd.

Karin159 vann auktionen

 

Emmacharlottecarlen

Sundsvall, Sverige

5.0

Emmacharlottecarlen

Verifierad

Toppsäljare

2 728 omdömen

Beskrivning

Grå kappa / rock / damkappa, från 60/70-talet, med tre knappar framtill och en låg krage. Kappan har ett mörklila foder. Fodret har bla en reva och en fläck.
Är ej storleksmärkt men gissar på Large, se måttband på bilderna.

Skick och mått enligt bilderna; finns slitage och fläckar, se bilderna. Skickas spårbart med Postnord alternativt DHL. Jag SAMFRAKTAR gärna!

Rökfritt hem! Katt finns i hemmet. Betalning senast 5 dagar efter avslutad auktion. Senare betalning kan ev diskuteras. Köpet är bindande, ingen returrätt. Varan säljes i befintligt skick. Du har som köpare ett eget ansvar att läsa igenom beskrivning och bilder och ta reda på mer om varorna genom att ställa frågor. Jag har försökt att ge en så korrekt beskrivning jag kunnat. Vidare tar jag inget ansvar över fraktföretagens slarv. Om du inte hämtar ut ditt paket och det returneras till mig så ansvarar du själv för återfrakt, eller så tillfaller varan mig efter 2 veckor.

Kolla gärna in mina övriga annonser då barnen växer ur kläder hela tiden och jag ofta lägger ut nya roliga prylar. Jag samfraktar gärna.

Objektnr 699 550 624

Visningar 154

Publicerad

AnmälSälj liknande

Köp mer och spara på frakten

 

Samfrakt

7 dagar

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer från varumärket

Mer för dig