Beskrivning

Ny produkt direkt från Games Workshop.

Information från Games Workshop:
A Hand of the Archon kill-team bildas av de mest listiga, grymma och ambitiösa av Drukhari-kabaliter. Dessa olycksbådande anfallare sår skräck och smärta under sina mordiska attacker bakom fiendens linjer.

Denna flerdelade plastsats bygger 10 kabaliter, lömska agenter för Drukhari-krigsherrar. Dessa miniatyrer kan användas som Hand of the Archon-arbetare i Kill Team-spel, eller sättas upp i Drukhari-arméer i spel med Warhammer 40 000. Satsen innehåller massor av komponenter för att skräddarsy dina modeller och bygga specialister som den förföljande Skysplinter Assassin, slagsvingande Crimson Duellist, giftig Elixicant och mer.

Inuti lådan hittar du också ett ark med 38 dubbelsidiga Hand of the Archon-tokens, så att du enkelt kan hålla reda på din utrustning och effekter i spelet i stridens hetta.

Detta kit innehåller 126 plastkomponenter och 10 x Citadel 25 mm runda baser.

Dessa miniatyrer levereras omålade och kräver montering – vi rekommenderar att du använder Citadel Plastic Glue och Citadel Color-färger.


Glöm inte att köpa till färger och andra Games Workshop produkter!

Om oss: Japon startades 2015 och drivs som ett hobbyföretag av tv-spelsentusiasterna Jan Jonsson och Pontus Hellgren. Vår filosofi är att tillhandahålla begagnade retrospel åt spelare och samlare. Alla spel är rengjorda och testade. Till förnuftiga priser dessutom.

Japon drivs som ett aktiebolag med F-skattsedel med säte i Stockholm. (Japon Games AB. Org nr: 559008-2268). Vi använder oss av vinstmarginalbeskattning för samlarföremål.

Objektnr 607 780 156

Visningar 1 931

Publicerad

AnmälSälj liknande

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Du kanske också gillar

Kill Team: Hand of the Archon Warhammer 40 000

409 kr
Köparskydd är valfritt hos företag.

Japon

Årsta, Sverige

5.0

Japon

Företag

Toppsäljare

20 338 omdömen

Läs omdömen