Beskrivning

Ny produkt direkt från Games Workshop.

Information från Games Workshop:
Blodsgudens dyrkare förväntar sig inte mycket i form av välsignelser i gengäld för sin hängivenhet. De ger villigt sina böner om blodsutgjutelse och sina offer av dödskallar. Om Khorne anser det lämpligt att ge dem styrka och kraft, desto bättre att låta dem hugga ner ännu fler av sina fiender innan de offrar sitt eget blod och sin skalle i stridens malström.

Detta är en uppsättning av 16 sexsidiga tärningar med rundade kanter för användning i Warhammer Age of Sigmar-spel, med temat Khornes klingor. De är gjutna i röd och svart virvlad akrylplast med metalliska mässingsbläckmarkeringar och mäter 16 mm längs varje kant. 1-5-ytorna är traditionellt punkterade och varje '6'-tärning är dekorerad med den blodspillande ikonen för Khornes klingor.


Glöm inte att köpa till färger och andra Games Workshop produkter!

Om oss: Japon startades 2015 och drivs som ett hobbyföretag av tv-spelsentusiasterna Jan Jonsson och Pontus Hellgren. Vår filosofi är att tillhandahålla begagnade retrospel åt spelare och samlare. Alla spel är rengjorda och testade. Till förnuftiga priser dessutom.

Japon drivs som ett aktiebolag med F-skattsedel med säte i Stockholm. (Japon Games AB. Org nr: 559008-2268). Vi använder oss av vinstmarginalbeskattning för samlarföremål.

Objektnr 686 756 167

Visningar 91

Publicerad

AnmälSälj liknande

Andra har även tittat på

Jämför slutpriser

Vad är den värd?

Mer för dig

Blades of Khorne Dice Set - Age of Sigmar - Warhammer

229 kr
Köparskydd är valfritt hos företag.

Japon

Årsta, Sverige

5.0

Japon

Företag

Toppsäljare

20 934 omdömen

Läs omdömen