Odd Molly långärmad kofta med fransar, sz. L
Slutar 1 jan 2026 12:04
Fraktpris inom Sverige
50 kr DHL
50 kr Instabox
60 kr PostNord
Samfrakt
1 dagAlla betalningar granskas av Tradera för din säkerhet.
1/0

Beskrivning
Vit Aztek-mönstrad öppen kofta, långärmad med ärmslut i virkad spets och långa fransar längs öppningen. Skuren i en normal passform ur rent bomullsgarn stickad med flera olika tekniker, från Odd Molly, i mycket bra skick.
Nypris ca. 2300 kr
Hemsida (kopiera & klistra in): https://oddmolly.se/
Anmärkningar: OBS Se sista bilden för en vägledning till hur jag har tagit måtten på just detta plagg.
Kön: Dam
Material: Bomull
Färg: Vit / Svart, Rosa, Orange, Grå
Mönster: Aztek
Storlek: 3 (Large)
Armhåla t. armhåla - ca. 48 cm, Axel t. axel - ca. 43 cm
Ärm (från axeln/armhålan) - ca. 68 cm / ca. 49 cm, Längd - ca. 46 cm
Franslängd - ca. 18-20 cm
På en skala från 1-10 där 1 är "nytt med prislapp/i obruten förpackning", 2 är "samma som 1, men ingen prislapp och/eller förpackning", och 10 är "bedrövligt skick och praktiskt taget helt obrukbart" så är detta objekt en 3’a
En tydligare guide över skalan ovan finns i presentationstexten. Gå till mina övriga annonser och högst upp på sidan till höger om bilden tryck på ”...visa mer” så expanderas texten. Jag rekommenderar att man läser det, då där även finns annan info som är bra att veta. Skalan finns längst ner.
Köp mer och spara på frakten
Samfrakt
1 dag- Sluttid19:29 .Pris:1 900 kr,Köp nu.
- Sluttid13 dec 10:16.Pris:400 kr,Köp nu.



































