edelsvard

edelsvard

|Samfrakt 1 dag

Om

RAMNÄS | Reg. July 2006

11 Följare
70 Följer
1 Annonser

Hej,

Om du köper en vara av mig:
Jag kommer INTE att skicka via Instabox eftersom jag vill vara så säker jag kan på att ditt paket kommer fram.

Buda/köp inte om du inte har råd att betala.
Utebliven betalning = dåligt omdöme.

Jag skickar så snart betalning inkommit.

Ställ gärna frågor om varan före köp, jag svarar gärna och kan skicka fler kort på varan om du vill.

Dock måste jag be dig respektera att jag inte erbjuder oändlig gratis support om du inte har teknisk kunskap om varan utan får då hänvisa dig till andra källor.

Jag packar noga.

—————————————————————————

Om jag köpt en vara av dig:

Jag betalar alltid snabbt.

Jag uppskattar om du packar varan ordentligt så den inte skadas i Posthanteringen.

Skicka varan när du sagt att du ska göra det.

Det är självklart helt ok om det tar några dagar enligt Traderas regler men skriv inte ”skickar idag” och sen vänta en vecka. Detta resulterar i sämre omdöme från mig.

-Håll överenskommelser-
Har vi kommit överens om att t ex garantibevis/kvitton/instruktionsböcker eller något annat ska skickas med så räknar jag med att det sker.

Skulle du glömma så påminner jag ett par gånger och händer det inget då så lämnas ett mindre bra omdöme baserat på att Du inte hållit din del av överenskommelse vid köp.

”Begagnad” är inte lika med att det är okej att varan är trasig.

Säljer du en vara till mig som var uppenbart trasig vid köpetillfället men du inte nämnt det i annonsen så kommer jag ta kontakt med dig angående detta för att se om vi kan hitta en lösning som vi båda är bekväma med.

Det skulle aldrig falla mig in att hitta på skador eller fel men jag förväntar mig att varan är som beskrivet i annonsen.

Mao håll det du lovat.

—————————————————————————

Laddar...

Laddar...